Jeden z działaczy KOD

Super User włącz . Opublikowano w Opinie

Mogłoby się wydawać, że po tylu latach wolności wszystko się zmieniło, jednak ostatnie wydarzenia pokazały, że   to nieprawda. W stosunkowo krótkim czasie kilku polityków zdołało przekonać jedną trzecią obywateli, że państwo i jego instytucje to gigantyczny spisek, który zakończyć może jedynie gwałtowna rewolucja. Pamiętajmy także, że połowa naszego społeczeństwa przez te 27 lat konsekwentnie nie korzysta z najważniejszej zdobyczy państwa demokratycznego, jaką są wolne wybory. Przyznajmy też, że w pewnym momencie określenie „społeczeństwo obywatelskie” stało się za naszym przyzwoleniem jedynie pustym frazesem w ustach części polityków.

_____________________________________________________________________

Oczywiście w Polsce nadal wiele rzeczy jest dalekich od doskonałości, inne poważnie szwankują, jeszcze inne nadal niewiele zmieniły się od czasów PRL. Prawdopodobnie jest to kolejna przyczyna sytuacji, w jakiej obecnie jesteśmy. Problem polega na tym, że ludzie szybko zapomnieli, że nie można przeskoczyć od razu ze stanu, w jakim była Polska przed rokiem 1989, do stanu bogatych państw zachodnich.

_____________________________________________________________________

Rozmawiałem niedawno z dwudziestolatkiem, który na argument, że przecież Polska zmieniła się kolosalnie od lat dziewięćdziesiątych, odpowiedział mi, że on nie żył w tym czasie, był wtedy małym dzieckiem, więc go to nie obchodzi. To jest ignorancja, która mnie zadziwia, ale jednocześnie pokazuje źródła obecnej sytuacji.

UK betting sites, view full information www.gbetting.co.uk bookamkers