Ryszard Siuda

Super User włącz . Opublikowano w Opinie

Podstawowe zadanie KOD-u, zawarte w nazwie, jest w Polsce rządzonej przez Kaczyńskiego niewątpliwą koniecznością.

Istnieje tylko jeden przeciwnik demokratycznej Polski – jednoosobowy czynnik sprawczy destrukcji demokracji, czyli Kaczyński. Niespecjalnie sensowne jest zatem zajmowanie się w tym kontekście PiS-em, bo to tylko narzędzie, a nie podmiot. Z tego samego powodu nie ma sensu mówić o sejmowej większości, ani o rządzie, ani o prezydencie – bo to tylko posłuszne, jednoosobowe lub zbiorowe organa w pełni podległe Kaczyńskiemu. To on steruje wszystkim co obecnie Polskę psuje i co się dzieje w tzw. obozie rządzącym.

Zatem to on jest odpowiedzialny za wszelkie sprzeniewierzenia się standardom demokratycznego sprawowania władzy, za niszczenie podstaw demokracji, za deprecjonowanie urzędów i instytucji, za burzenie fundamentów współżycia nowoczesnego społeczeństwa otwartego, za deformowanie państwa w stopniu, który zagraża naszemu udziałowi w międzynarodowych strukturach państw demokratycznych.

_____________________________________________________________________

Ustawiczne kłamstwa Kaczyńskiego usprawiedliwiają wniosek, że on gardzi ludźmi, bo trzeba człowiekiem gardzić, by mu wmawiać kłamstwa. Nikt, kto nie traktuje innego jak osobnika ograniczonego, a przez to ograniczenie gorszego, nie wmawia mu nieprawdy. Trzeba ludzi uważać za ”ciemny lud” (sformułowanie Jacka Kurskiego, obecnie uzdrawiającego i odpolityczniającego (sic!) TVP), któremu można wmówić wszystko – żeby tak go traktować.

UK betting sites, view full information www.gbetting.co.uk bookamkers